malowanie

Malowanie Myślenice-Kraków
malowanie-Myślenice-Kraków-malowanie agregatem
Malowanie -tradycyjne-dekoracyjne-agregatem hydrodynamicznym.

Po wykonaniu wszystkich prac zwiazanych z wykończeniem domów ,mieszkań takich jak flizowanie,zabudowa poddasza czy sufity podwieszane i przgotowaniu ścian i sufitów przyszedł czas na malowanie.
 
Malowanie tradycyjne- metoda malowania do której stosuje sie  wałki,pędzle.
Przed malowaniem musimy odpowiednio przygotować powierzchie.Nowe tynki tradycyjne,gipsowe,gładzie muszą być suche ,odpylone ,dobrze zagruntowane przy uzyciu gruntów do tego przeznaczonych.Gdy wykonujemy remon mieszkania-domu to przed nałożeniem nowej warstwy farby ściany musza być odtłuszczone np. przy użyciu mydła malarskiego,poszpachlowane wszystkie ubytki tynkarskie.
Podczas malowania tradycyjnego możemy malować wszystkimi rodzajami farb od farb rozpuszczalnikowych olejnych po farby wodorozcienczalne akrylowe,lateksowe oraz różnego rodzaju impregnaty.Farby olejne stosuje się do malowania elemetów metalowych ale można je stosować również do malowania elementów drewnianych jak futryny okienne czy drzwiowe,farbe olejną maluje  się też lamperie .Farby akrylowe i lateksowe są stosowane w domach ,biurach lokalach uzytkowych jako wykończenie ścian i sufitów.Do malowania  elementów drewnianych stosuje się najczęściej impregnaty i lakiero-bejce .Do podłóg drewnianych,parkietów stosuje się specjalistyczne lakiery  lub oleje które zabezpieczają podłoge przed rysami i plamami
 
Malowanie dekoracyjnetą metodę malowania spotyka się coraz częściej w naszych domach.Do malowania dekoracyjnego używa sie specjalnych farb i różnego rodzaju akcesoriów takich jak specjalne wałki ,gabki,pedzle.Traz możemy się spotkać  w sklepach,hurtowiach,składach budowlanych i centrach handlowych z wieloma rodzajami farb dekoracyjnych .Farby te nadają ścianom efektowny,presiżowy wygląd.Niektórymi farbami można upiekszyc ściany samemu,bez potrzeby zlecenia malowania  firmom .Są też bardziej zaawansowane metody dekoracji ścian które stosuje się w trakcie wykończenia wnętrz mieszkań czy domów.Do takich dekoracji należą różnego rodzaju masy i tynki .
 
Tynki dekoracyjne wewnętrzne  są trwałe i posiadają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.Jest kilka rodzajów tynków dekoracyjnych które różnią się składem i metodą wykonania.
 
- tynki strukturalne - po nałożeniu na ściany tynku odciskamy w nim lub żłobimy różnego rodzaju wzory przy użyciu  wałka,szczotki,packi,szpachelki,pędzla.
Wiele rodzaji tego tynku to imitacja kamienia naturalnego jak ;
 trawertyn wapienny,piaskowiec lub imitacja surowego betonu
 
- stiuk - najczęściej w jego skład wchodzą zaprawy gipsowe, wapienne lub wapienno-gipsowej z dodatkiem różnego rodzaju pyłów np; drobnoziarnistego piasku. Można też kupić go w postaci gotowych suchych mieszanek. prawidłowo wykonany daje nam idealnie gładką powierzchnie z lekkim połyskiem
 
- tynk zacierany - po nałożeniu tynku zaciera się go packą  tworząc delikatną fakturę
 
 
Malowanie agregatem hydrodynamicznym- najczęsciej agregatem malarskim maluje się duże powieszchnie ze względu na kilkukrotnie szybszą i wydajniejszą pracę od malowania tradycyjnego wałkami,pędzlami.Na dużych powierzchniach tą metoda jeden malarz może pomalować od kilku set  nawet do tysiąca metrów dzienni.Nasza Firma wykorzystuje malowanie agregatem  przy takich inwestycjak jak malowanie ścian i sufitów na halach produkcyjnych,magazynach gdzie m2 są liczone w tysiącach ,a liczy sie czas wykonania takiej usługi.Tą metodą malujemy również elewacje budynków jedno i wielorodzinnych ,dachy . Agregatem można pomalować wszystkie elemęty budownictwa przy zastosowaniu odpowiednich farb.Malując agregatem możemy uzyskać idealnie gładką powierzchnie już po pierwszym malowaniu,a co za tym idzie jest to duża oszczędność czasu i materiału.